O produkcie

MILIFEN® to ibuprofen, który sprawdza się na przeziębienie u dzieci, gdyż jest niezawodny w leczeniu umiarkowanego bólu i gorączki, ma pyszny truskawkowy smak oraz przyjemną, ułatwiającą przełykanie konsystencję.

Co to jest MILIFEN®?

Substancją czynną leku MILIFEN® jest ibuprofen, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). MILIFEN® 100 mg/5 ml to zawiesina doustna o smaku truskawkowym.

Ibuprofen jest najbezpieczniejszym lekiem z grupy NLPZ, dlatego też można stosować go u dzieci nawet od 3 miesiąca życia i jest dostępny bez recepty.

Milifen - syrop na przeziębienie dla dzieci z ibuprofenem

Jak działa MILIFEN®?

MILIFEN® występuje w formie syropu i jest dedykowany dla dzieci. Zawiera ibuprofen, który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Idealny w trudnych momentach, kiedy musisz podjąć szybką decyzję co na gorączkę podać swojemu dziecku.

Co na gorączke? - ibuprofen! tak działa MILIFEN®

Na gorączkę i ból u dzieci

MILIFEN® jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu gorączki oraz bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu u dzieci od 3 miesiąca życia (ważących powyżej 5 kg) do 12 roku życia.

Jak dawkować MILIFEN®

MILIFEN® podaje się doustnie odmierzając za pomocą specjalnej łyżeczki miarowej ilości zgodnie ze schematem dawkowania. Ilość podanego leku jest uzależniona od wieku i masy ciała dziecka.

Wiek dziecka

(masa dziecka)

Dawka jednorazowa
Maksymalna dawka domowa

 3 - 6 miesięcy

(waga powyżej 5 kg)

 dawka 2,5 ml (50mg)
 3 razy po 2,5 ml w ciągu 24 godzin

 6 - 12 miesięcy

(waga od 8 - 10 kg)

 dawka 2,5 ml (50 mg)
 3 razy po 2,5 ml w ciągu 24 godzin

 1 - 3 lata

(waga od 10 - 15 kg)

 dawka 5 ml (100 mg)
 3 razy po 5 ml w ciągu 24 godzin

 4 - 6 lat

(waga od 15 - 20 kg)

 dawka 7,5 ml (150 mg)
 3 razy po 7,5 ml w ciągu 24 godzin

 7 - 9 lat

(waga od 20 - 30 kg)

 dawka 10 ml (200 mg)
 3 razy po 10 ml w ciągu 24 godzin

 10 - 12 lat

(waga od 30 - 40 kg)

 dawka 15 ml (300 mg)
 3 razy po 15 ml w ciągu 24 godzin

Kiedy nie należy stosować leku MILIFEN®

Leku MILIFEN® nie można podawać dzieciom, które mają stwierdzoną nadwrażliwość na substancję czynną ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą występującą w produkcie. MILIFEN®, podobnie jak wszystkie leki zawierające ibuprofen, nie jest wskazany do podawania dzieciom z udokumentowaną chorobą wrzodową, ciężką niewydolnością nerek i wątroby oraz dzieciom silnie odwodnionym.

Co jeszcze warto wiedzieć o leku MILIFEN®

Syrop na przeziębienie dla dzieci MILIFEN® jest łatwy w podaniu, gdyż zwiera wygodną dwustronna miarkę, która pozwala sprawnie odmierzyć ilość leku. Dodatkowo MILIFEN® ma lubiany przez dzieci truskawkowy smak i odpowiednią konsystencję, która rodzicom ułatwia podanie leku, a dzieciom jego połykanie.

MILIFEN® jest najnowszym ibuprofenem dla dzieci na polskim rynku. Skuteczny i bezpieczny jeśli szukasz czegoś na gorączkę dla swojego dziecka. Jego dystrybucją zajmuje się Polska firma Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A. z siedzibą w Krakowie.

 

Pobierz ulotkę